Dlaczego młodociani są najbardziej narażeni na nadużycia i uzależnienia od substancji

15 września 2020 Lekomania

Radzenie sobie z uzależnieniem u przyjaciela lub członka rodziny jest trudne, niezależnie od sytuacji. Jednak gdy ten przyjaciel lub członek rodziny jest nastolatkiem, trudności i smutek mogą się wielokrotnie nasilać. Wielu rodziców znajduje się w takiej sytuacji, szczególnie jeśli dzieci są nastolatkami lub w wieku szkolnym. Rodzice mogą być rozdarci między zwolnieniem nastolatków bez konsekwencji a chęcią pomocy dzieciom, tak jak wtedy, gdy były młodsze. Mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że ich dzieci również walczą z tą sytuacją. Dzieci walczące z nadużywaniem narkotyków potrzebują wszystkich sojuszników, których mogą dostać. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o nastolatkach i narkomanii. Dodatkowo dowiedz się, dlaczego młodzież jest najbardziej podatna na narkomanię i uzależnienie.

Nastolatki są podatne na nadużywanie substancji z powodu presji społecznej.

Każdy może uzależnić się od narkotyków w każdej chwili swojego życia. Jednak okres dojrzewania to być może najbardziej niebezpieczny czas w życiu człowieka. Dzieje się tak dlatego, że nastolatki są najbardziej narażone na nadużywanie narkotyków ze względu na presję społeczną na eksperymentowanie z substancjami uzależniającymi. Ponadto są oni również bardziej narażeni na szkody, jakie substancje te mogą spowodować. Ich umysły i ciała wciąż się rozwijają, więc używanie narkotyków przez nastolatków może szybciej przerodzić się w uzależnienie niż u dorosłych. Ponadto, ze względu na ten okres rozwoju, uzależnienie może wywołać więcej spustoszeń w mózgu nastolatków, jak również w organizmie nastolatków. Należy zauważyć, że mózg nastolatka rozwija się w pełni dopiero w wieku 25 lat.

Dlatego tak ważne jest, aby w pierwszej kolejności nauczyć dzieci niebezpieczeństwa związanego z próbowaniem narkotyków. Pamiętaj, aby porozmawiać z dziećmi o konsekwencjach zażywania narkotyków. Nauczcie je, jak powiedzieć "nie", jeśli inni używają narkotyków. Nauczcie je, jak wydostać się z każdej sytuacji związanej z narkotykami. Naucz je również, jak unikać uzależnienia od narkotyków, nie próbując ich nigdy w pierwszej kolejności. Jeśli uważasz, że twoje dziecko eksperymentuje z narkotykami.

Nadużywanie leków na receptę

Jakby ta nastoletnia bezbronność nie była wystarczająca, by przestraszyć rodzica, okazuje się, że wielu uzależnionych nastolatków zaczyna swoje życie w gabinetach lekarskich swoich rodziców. Nadużywanie narkotyków na receptę wzrosło w alarmującym tempie we wszystkich grupach wiekowych. Jednak nadużywanie narkotyków na receptę jest jeszcze bardziej prawdopodobne u nastolatków. Dla nastolatka z ograniczonym dostępem do samochodu i funduszy, resztki hydrokodonu (środka przeciwbólowego) z procedury dentystycznej mogą wyglądać na zabawę. Tylko dlatego, że leki te są dostępne na receptę, nie oznacza, że nie mogą być tak niebezpieczne jak bardziej tradycyjne "twarde leki". Przedawkowanie może być zabójcze. Porozmawiaj z dziećmi o niebezpieczeństwach związanych z nadużywaniem leków na receptę.

Są jednak dobre wieści. Nastąpił spadek używania tytoniu wśród uczniów w klasach 8, 10 i 12. Spadło również używanie przez nastolatków metamfetaminy i halucynogenów. Niestety, w miarę jak te spadały, nieświeże rosło nadużywanie leków na receptę nabytych od przyjaciół lub krewnych. Jako rodzic lub opiekun, bądź świadomy leków wydawanych na receptę w swoim domu i kontroluj, czy są one stosowane zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli zauważysz jakąś podejrzaną aktywność, porozzmawiaj o tym z rodziną.

15 września 2020 Lekomania

0 Komentarze