Jak zidentyfikować OxyContin

19 października 2020 Lekomania

Co to jest OxyContin?

OxyContin to marka chlorowodorku oksykodonu, opioidu na receptę stosowanego w leczeniu umiarkowanego i silnego bólu. Niestety, osoby w każdym wieku obecnie nadużywają OxyContinu i ci, którzy przyjmują go na receptę ryzykują uzależnienie od tego leku. OxyContin może być łatwy do zidentyfikowania, ponieważ jest to marka, a nie lek generyczny, często z nadrukiem na każdej tabletce. Inne nazwy dla OxyContinu obejmują:

  • Oxy .
  • OxyCotton
  • Oxy 80 (w odniesieniu do dawki 80mg)
  • OC
  • Niebieski
  • Kicker
  • Hillbilly heroina

Jak zidentyfikować OxyContin

OxyContin jest dostępny tylko na receptę i nigdy nie powinien być przyjmowany przez osobę, która nie została przepisana przez pracownika służby zdrowia. Zazwyczaj można zidentyfikować OxyContin poprzez odczytanie etykiety na butelce z receptą, ponieważ używa ona nazwy marki. OxyContin jest butelkowany i oznaczony albo OxyContin albo Oxycodone Hydrochloride. Ważne jest, aby zawsze czytać etykietę przed przyjęciem jakichkolwiek leków na receptę.

Nie pozwól, aby Covid-19 powstrzymał cię przed uzyskaniem pomocy

Jak wygląda OxyContin?

OxyContin jest najczęściej przepisywany jako tabletka. Ten opioid na receptę jest dostępny w dawkach 10mg, 20mg, 40mg, 80mg i 160mg. OxyContin zazwyczaj można rozpoznać po odcisku na tabletkach. Tabletki są zazwyczaj okrągłe, ale różnią się kolorem i wielkością w zależności od dawkowania. Tabletki mają nadruk z literami OC lub OP po jednej stronie i liczbą miligramów po stronie przeciwnej.

Tabletki OxyContin są przeznaczone do połknięcia w całości ze względu na ich kontrolowany sposób uwalniania. W przypadku nadużywania tego leku, użytkownicy często zgniatają go w celu ominięcia czynnika kontrolowanego uwalniania, co pozwala na szybkie i intensywne działanie. Trudno jest zidentyfikować OxyContin po jego rozdrobnieniu w celu wchłonięcia lub rozpuszczenia w wodzie i wstrzyknięcia. Praktyka ta jest niebezpieczna i może prowadzić do przedawkowania aktywnego składnika OxyContinu, oksykodonu. Chociaż nie jest to tak powszechne, OxyContin może również występować w postaci kapsułek lub płynu.

19 października 2020 Lekomania

0 Komentarze