Nadużywanie heroiny: bezstronny zabójca

1 marca 2021 Lekomania

W ciągu ostatniego roku, lub coś koło tego, prawdopodobnie widziałeś wiadomości o epidemii heroiny w naszym kraju. Ludzie w całych Stanach Zjednoczonych - w tym ci, którzy nie pasują do stereotypu "uzależnionego od heroiny" - umierają z powodu przedawkowania heroiny w alarmującym tempie. Centers for Disease Control and Prevention właśnie opublikowało raport potwierdzający to, co wielu z nas już wie, że jest prawdą: problem heroiny w naszym kraju jest wręcz śmiertelny.Według ustaleń CDC, wskaźnik zgonów z powodu przedawkowania heroiny wzrósł czterokrotnie od 2002 do 2013 roku.Zwiększony wskaźnik zgonów jest równoległy do wzrostu używania, nadużywania i uzależnienia od heroiny, obserwowanego w ciągu ostatnich kilku lat. Oba wskaźniki wzrosły również we wszystkich grupach demograficznych, co rodzi dwa kluczowe pytania: dlaczego heroina i dlaczego teraz.Don't Let Covid-19 Stop You from Getting HelpRehabs są nadal otwarte! Znajdź pomoc już teraz Nowe oblicze uzależnienia od heroinyWyobrażając sobie osobę uzależnioną od heroiny, większość ludzi myśli o młodym człowieku z niezaspokojonej populacji. Prawdopodobnie jest on bezrobotny i żyje na ulicy, kradnąc i handlując, aby zdobyć następny narkotyk.Dzisiaj wyobraź sobie mamę z przedmieścia, która zmaga się z tym samym uzależnieniem.Najnowsze odkrycia pomagają wyjaśnić, w jaki sposób heroina stała się tak powszechna, że każdy może się uzależnić - a tysiące ludzi się uzależniają.

Badanie CDC wykazało, że wskaźniki używania heroiny są nadal najwyższe wśród:MężczyznLudzi w wieku 18-25 latLudzi o rocznym dochodzie gospodarstwa domowego poniżej 20 000 USDLudzi mieszkających na obszarach miejskichLudzi nieposiadających ubezpieczenia zdrowotnego lub MedicaidJednakże największy wzrost używania zaobserwowano u kobiet i wśród białych bez przeciwwskazań. W rzeczywistości, raport CDC wykazał wskaźniki nadużywania heroiny:Podwoiła się wśród kobietWzrosła we wszystkich rocznych poziomach dochodów gospodarstw domowychWzrosła wśród osób bez ubezpieczenia zdrowotnego i tych z prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnymWzrosła wśród osób, które nadużywają innych narkotyków, zwłaszcza leki przeciwbólowe na receptęPodstawowo oznacza to, że typowy uzależniony od heroiny dzisiaj może być dość dużo każdy.Leki przeciwbólowe na receptę: Stepping Stones to HeroinaHerotyna jest tania, zwłaszcza w porównaniu z kosztami leków przeciwbólowych na receptę. Heroina daje takie same efekty jak leki przeciwbólowe, co ułatwia przejście wielu osobom uzależnionym od leków przeciwbólowych na receptę. Niektóre z tych efektów obejmują:Poczucie euforiiWyższa tolerancja na bólSpowolnienie oddechu i pracy sercaWiele osób nieświadomie uzależnia się od środków przeciwbólowych. Biorą przepisane leki zgodnie z zaleceniem lekarza, zaczynają cieszyć się efektami działania leków i chcą więcej - nawet gdy tabletki i recepta się skończą. Ciągłe stosowanie środków przeciwbólowych na receptę może prowadzić do uzależnienia fizycznego.

Połącz to z psychologiczną potrzebą używania leku i masz uzależnienie.Biorąc pod uwagę oszałamiającą liczbę osób zmagających się z uzależnieniem od leków przeciwbólowych na receptę w naszym kraju - około 4,7 miliona - lekarze są coraz bardziej restrykcyjni, jeśli chodzi o wypisywanie recept. Więc w niektórych przypadkach, aby uzyskać więcej pigułek po recepta skończy się może nie być łatwe. Może to być również niezwykle kosztowne, jeśli lek nie jest objęty ubezpieczeniem.Wejdź: heroina. Jest tańsza, łatwiejsza do zdobycia i dostępna w wygodnej formie do wciągania lub wstrzykiwania.Minusy? Heroina jest super uzależniająca i ma kilka poważnych skutków ubocznych, w tym:Nudności i wymiotySilne swędzenieEkstremalnie spowolniony oddech, który może prowadzić do śpiączki i trwałego uszkodzenia mózguRyzyko zarażenia się HIV lub wirusem zapalenia wątroby w wyniku dzielenia się igłamiZwiększone ryzyko podjęcia próby samobójczejObjawy odstawienia, w tym depresja i inne stany psychicznePotencjalna śmierć z powodu przedawkowaniaBiorąc pod uwagę, że wskaźnik zgonów z powodu przedawkowania heroiny wzrósł czterokrotnie, można śmiało powiedzieć, że minusy używania tego narkotyku są znaczące.Pokonanie epidemii heroinyNiesamowicie rosnące liczby przypadków użycia i przedawkowania mówią same za siebie.

1 marca 2021 Lekomania

0 Komentarze