Oxycodone kontra Hydrocodone: Co musisz wiedzieć

7 września 2020 Lekomania

Co ty bierzesz? Znajomość różnicy między oksykodonem a hydrokodonem może być ważnym krokiem. Jeśli jednak nie używasz ich zgodnie z zaleceniami, być może najlepiej będzie poszukać programów leczenia farmakologicznego, które pomogą Ci przełamać ten nawyk. Oferujemy kompleksowe wsparcie, którego potrzebujesz, aby osiągnąć te cele.

Oxycodone vs Hydrocodone

Oxycodone, który jest sprzedawany pod nazwą handlową OxyContin, różni się od hydrokodonu, który jest sprzedawany pod nazwą handlową Vicodin. Oba są podobne pod względem składu chemicznego. Działają też nieco inaczej. Jednak oba są narkotykami, które mogą stwarzać wysokie ryzyko uzależnienia u tych, którzy nie używają ich prawidłowo lub używają ich przez długi czas.

Oba te leki są często dostępne jako leki przeciwbólowe na receptę. Chociaż w ostatnich latach w leczeniu bólu mniej korzystano z tych leków na bazie opioidów, nadal są to jedne z najbardziej powszechnych rodzajów leków na rynku dla tej potrzeby. W niektórych przypadkach te półsyntetyczne leki są stosowane w celu zapewnienia krótkotrwałego złagodzenia bólu, np. po zabiegu medycznym. Jednak mogą one być również przepisywane jako długoterminowy środek przeciwbólowy, jak również sposób na pomoc osobom z bólem przewlekłym, aby utrzymać pomoc. Leki te są powszechnie stosowane po operacjach, dla osób z intensywnym kaszlem, a także jako sposób na zarządzanie bólem wywołanym przez raka.

Jaka jest więc różnica między oksykodonem a hydrokodonem? Chociaż są one bardzo często stosowane zamiennie, mają nieco inny makijaż. Oksykodon jest często używany z innymi rodzajami leków przeciwbólowych, takich jak ibuprofen lub acetaminofen. Istnieją pewne sytuacje, w których lekarz może przepisać go wraz z użyciem Oxycet lub Percocet, jak również.

Hydrokodon jest czasem połączony z tymi bez recepty środkami przeciwbólowymi. Ponadto może być stosowany również z lekami przeciwhistaminowymi. W ten sposób może on stać się syropem stosowanym w leczeniu przewlekłego kaszlu i dolegliwości oddechowych.

Czy jesteś uzależniony?

Jeśli chodzi o oksykodon vs. hydrokodon z punktu widzenia uzależnienia, oba są bardzo niepokojącymi narkotykami wysokiego ryzyka. Oba mogą powodować uzależnienie, nawet jeśli są stosowane zgodnie z zaleceniami lekarza. Co więcej, są one bardzo często nadużywane. Jeśli masz uzależnienie od leku przeciwbólowego na receptę, potrzebujesz leczenia, nawet jeśli lekarz przepisał ci lekarstwa. Niektóre oznaki, że zmagasz się z uzależnieniem obejmują:

Nie możesz przestać używać leku Masz silny ból, jeśli przestaniesz używać swojej obecnej dawki nie jest już wystarczająca Często chcesz następną dawkę, zanim się skończy, zanim będziesz mógł uzupełnić receptę.
Kluczowym czynnikiem jest tu fakt, że leki te mogą tworzyć tolerancję, w której organizm przyzwyczaja się do leku, co sprawia, że trzeba ich używać więcej, aby uzyskać taką samą ulgę. Zmienia również makijaż mózgu, co prowadzi do uzależnienia i uzależnienia.

Jeśli jesteś uzależniony od tych leków, być może będziesz musiał wejść w medyczny program detoksykacji leków, aby umożliwić ich bezpieczne usunięcie z organizmu. Oprócz tego większość ludzi potrzebuje stacjonarnego leczenia odwykowego, aby przełamać uzależnienie i nałóg na dłuższą metę.

7 września 2020 Lekomania

0 Komentarze