Jak Internetowe Programy Uzależnień zachęcają do leczenia

26 stycznia 2021 Współuzależnienie

Ludzie są inni. Od naszego wyglądu i ulubionego hobby do tego, jak się uczymy i jak radzimy sobie z sytuacjami. Więc jeśli chodzi o leczenie uzależnienia od narkotyków lub alkoholu, po co ograniczać się do jednego, uniwersalnego programu?

Kiedy bierzesz udział w kompleksowym programie rehabilitacji, Twoje leczenie może obejmować
rehabilitacjastacjonarna lub ambulatoryjna, poradnictwo indywidualne, leczenie wiarą, terapia wspomagana lekami i grupy wsparcia. Teraz istnieje inna forma leczenia, która pomaga ludziom przezwyciężyć narkomanię i uzależnienie: programy online.

Programy leczenia online, stosowane jako część kompleksowego planu, znacznie zwiększają prawdopodobieństwo długotrwałego powrotu do zdrowia i trwałej trzeźwości.

Pomyślcie o tym. Codziennie spędzasz czas na przeglądaniu portali społecznościowych, sprawdzaniu e-maili i nadążaniu za nowinkami. Dzięki programom leczenia online, możesz również pozostać w kontakcie z pomocnymi źródłami informacji, gdziekolwiek jesteś.

Uzależnienie jest problemem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i wymaga całodobowych rozwiązań. Programy internetowe mogą pomóc w zaspokojeniu tej potrzeby. Nie mają one na celu zastąpienia metod leczenia bezpośredniego, które zapewniają wsparcie i odpowiedzialność, ale mogą je uzupełnić.

- Paul Radkowski, CEO/Dyrektor Kliniczny w programie Life Recovery Program

 

Programy pomagające w walce z uzależnieniami na opuszkach palców

Sporządziliśmy listę trzech najlepszych programów rehabilitacyjnych, które rewolucjonizują świat leczenia uzależnień. Podczas gdy zasoby internetowe są bardzo korzystne, ważne jest, aby były one wykorzystywane wraz z innymi usługami leczenia, aby osiągnąć najwyższy poziom sukcesu.

 

Zdobądź pomoc podczas COVID-19

W ciągu zaledwie 30 dni w ośrodku rehabilitacyjnym można uzyskać czystość i trzeźwość, rozpocząć terapię, dołączyć do grupy wsparcia i nauczyć się, jak radzić sobie z pragnieniami.

Dowiedz się więcej

Szkolenie komputerowe w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej (CBT4CBT)

Skoncentrowane na psychologicznych aspektach uzależnienia szkolenie komputerowe w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej (CBT4CBT) jest stosunkowo nowe w środowisku leczenia online.
Wykorzystując te same praktyki, co bezpośrednia Terapia Poznawczo-Behawioralna, CBT4CBT pomaga osobom zmienić ich negatywne myśli na pozytywne. Ponadto, jest to świetna alternatywa dla osób, które przebywają w odległych miejscach, z dala od doradcy uzależnień.

Dodanie CBT4CBT jako dodatku do programu terapeutycznego ograniczyło potrzebę stosowania substancji i zachęciło do długotrwałej trzeźwości.

Pierwszym krokiem w Terapii Poznawczo-Behawioralnej jest rozpoznanie czynników wyzwalających. CBT4CBT prowadzi Cię w procesie podejmowania decyzji poprzez różne interaktywne działania, takie jak filmy wideo, quizy i przykłady z życia wzięte. Po pewnym czasie i praktyce będziesz w stanie rozpoznać oznaki ostrzegawcze wyzwalaczy i uniknąć potencjalnie szkodliwych sytuacji.

Terapia poznawczo-behawioralna] wymaga sporo pracy ze strony terapeuty. "Skomputeryzowanie jej było nie do pomyślenia... Masz sposób na zapewnienie jej standardowego poziomu jakości, w sposób, który mógłby być również angażujący i rozrywkowy dla ludzi.

- Dr. Kathleen Carroll, psycholog z Yale i twórca CBT4CBT

Szkolenie w zakresie samodzielnego zarządzania i odzyskiwania danych (SMART)

Self-Management and Recovery Training (SMART) zostało opracowane w celu dostarczenia uczestnikom narzędzi do samodzielnego przezwyciężania uzależnienia. W odróżnieniu od innych grup wsparcia, SMART może być używany w szerokim zakresie uzależnień, w tym od narkotyków, alkoholu, uzależnień behawioralnych i uzależnień od problemów.

Globalny zasięg programu daje możliwość komunikowania się z innymi, którzy znajdują się w podobnej sytuacji. Możesz nawet zabrać swój podręcznik SMART i zestaw narzędzi w podróż z laptopem, tabletem lub urządzeniem przenośnym. W ramach programu uczestnicy mają dostęp do codziennych spotkań online, forów dyskusyjnych online i całodobowych czatów.

4-punktowy program SMART położy podwaliny pod Twój długoterminowy powrót do zdrowia, koncentrując się na tym:
1. Budowaniu i utrzymaniu motywacji
2. Radzenie sobie z wezwaniami
3. Zarządzanie myślami, uczuciami i zachowaniami
4. Prowadzenie zrównoważonego życia

Program Life Process Program

Program Life Process jest dostępny w całości online i oferuje usługi w zakresie leczenia uzależnień od narkotyków i alkoholu, a także innych uzależnień behawioralnych. Materiały z kursu są dostępne za pomocą dowolnego urządzenia i mogą być uzupełniane w Twoim własnym tempie. Przeanalizuj i przećwicz techniki rekonwalescencji w zaciszu swojego domu lub podczas nieobecności.

Każdy program dostosowuje swoje ćwiczenia i moduły do konkretnych rodzajów uzależnień. Dzięki temu masz zapewnione najlepsze narzędzia do nauki o swoim uzależnieniu i pozostania zmotywowanym na swojej drodze do trzeźwości. W połączeniu z innymi metodami leczenia, Program Life Process zachęca do długotrwałej regeneracji i uzdrowienia.

Program Life Process miał około 65 procentowy wskaźnik sukcesu, gdy został wdrożony w ośrodkach leczenia.

Zasoby Leczenia Uzależnień

Pokonanie uzależnienia zaczyna się od ciebie. Wyzdrowienie nie następuje w ciągu jednej nocy. Każdy cel i każdy krok w procesie zdrowienia wymaga czasu i zaangażowania. Metody leczenia online to tylko jeden z elementów układanki pozwalającej odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Inne usługi w ramach kompleksowego planu dostarczają innych kluczowych czynników pomagających raz na zawsze zwalczyć uzależnienie.

26 stycznia 2021 Współuzależnienie

0 Komentarze