Zatrzymaj piętno: Zwiększanie świadomości na temat uzależnień w Twojej społeczności

26 stycznia 2021 Współuzależnienie

Zmniejszanie stygmatyzacji uzależnienia

Codziennie liderzy w całym kraju szukają nowych sposobów na podnoszenie świadomości i walkę z rosnącą epidemią uzależnień.

Państwa, miasta i dzielnice podejmują obecnie działania mające na celu edukację członków społeczności w zakresie uzależnienia od narkotyków i alkoholu poprzez różne wydarzenia, takie jak:

 • Gale
 • Konkursy
 • Festiwale
 • Wiece
 • Zawody sportowe
 • Konferencje

Działania te łączą ludzi w wysiłkach na rzecz zapobiegania niemedycznemu używaniu narkotyków. Wiele wydarzeń dostarcza materiałów, które zachęcają do otwartego dialogu między członkami rodziny i przyjaciółmi na temat nadużywania narkotyków i alkoholu. Na niektórych imprezach omawia się także, jak pozbyć się starych leków, jak bezpiecznie przechowywać leki i co omówić z lekarzem przed przyjęciem nowych recept.

"Zamiast reagować na to, co może się wydarzyć, zdecydowaliśmy się na proaktywne podnoszenie świadomości na temat problemów, z którymi mamy do czynienia na terenie całego stanu w nadziei, że pomogą one ratować życie.

- Chris Myers, prokurator amerykański

 

Zaangażowanie się: Zwiększanie świadomości na temat możliwości leczenia uzależnień

Wolontariat w lokalnych organizacjach to świetny sposób na zwiększenie świadomości na temat nadużywania narkotyków i alkoholu, profilaktyki i leczenia.

Miliony ludzi zostało poruszonych przez wydarzenia, które podnoszą świadomość na temat uzależnień i hojności indywidualnych darowizn.

Oto kilka sposobów, w jaki możesz stać się rzecznikiem w swojej społeczności:

Uczestniczyć w wydarzeniach podnoszących świadomość w kampusie szkolnym

Nadużywanie narkotyków i alkoholu to rosnący trend wśród studentów uczelni. Zamiast bawić się w nadrabianie zaległości, kampusy college'owe pracują nad tym, aby pójść do przodu, oferując zajęcia i grupy, które dyskutują o zagrożeniach związanych z uzależnieniem.

Niektóre szkoły stają się coraz bardziej kreatywne w swoich wysiłkach poprzez rozrywkę. Na przykład, zajęcia takie jak sporty wewnętrzne, wieczory filmowe i inne imprezy towarzyskie oferują uczniom sposoby na zabawę poza klasą.

Inne uczelnie, w tym University of North Carolina Wilmington (UNCW), planują imprezy w kampusie na temat uzależnień i powrotu do zdrowia. Zaledwie w zeszłym roku UNCW gościło inauguracyjną imprezę "Celebrate Recovery", która ma na celu podniesienie świadomości studentów walczących z uzależnieniem i dać im szansę na podzielenie się swoimi historiami odzyskiwania zdrowia.

Głównym celem tego wydarzenia jest zmiana postrzegania uzależnienia, a także zwiększenie świadomości obecności kolegialnych społeczności wyzdrowotnych na kampusach uniwersyteckich.

- Jennifer Cervi, koordynatorka Kolegialnej Wspólnoty Odzyskiwania UNCW

 

Zdobądź pomoc podczas COVID-19

W ciągu zaledwie 30 dni w ośrodku rehabilitacyjnym można uzyskać czystość i trzeźwość, rozpocząć terapię, dołączyć do grupy wsparcia i nauczyć się, jak radzić sobie z pragnieniami.

Dowiedz się więcej

Dołącz do głosów podczas miesiąca zdrowienia

Co roku we wrześniu Agencja ds. Nadużyć Substancji i Usług Zdrowia Psychicznego (SAMHSA) sponsoruje Miesiąc Powrotu do Zdrowia, aby zwiększyć krajową świadomość i zrozumienie problemów związanych ze stosowaniem substancji.

Chociaż kampanie zmieniają się co roku, przesłanie Miesiąca Zwrotu Terapii pozostaje takie samo:

 • Zdrowie behawioralne jest niezbędne dla zdrowia
 • Prace prewencyjne
 • Leczenie jest skuteczne
 • Ludzie odzyskują siły

Podczas Miesiąca Uzdrowień tysiące programów i grup uzależnień organizuje wydarzenia, aby rozpowszechniać informacje o leczeniu i odzyskiwaniu.

Tematem przewodnim Miesiąca Uzdrowień 2016 jest Dołącz do głosów na rzecz uzdrowienia: Nasze rodziny, nasze historie, nasz powrót do zdrowia! Działania będą dotyczyły znaczenia wsparcia rodziny w procesie zdrowienia. Osoby indywidualne, członkowie rodziny i przyjaciele są zaproszeni do podzielenia się swoimi osobistymi historiami i sukcesami na drodze do wyzdrowienia.

Jest to czas, aby naprawdę skupić się na tym, że wyzdrowienie jest możliwe, że 20 milionów Amerykanów odzyskało swoje życie poprzez dostęp do wielu różnych mostów do wyzdrowienia, które są dostępne w całym kraju.

- Gary Tennis, sekretarz Departamentu Programów Narkotykowych i Alkoholowych

 

Przekazać darowiznę na rzecz Krajowej Rady ds. Alkoholu i Narkotyków, Inc.

Od ponad 70 lat Krajowa Rada ds. Alkoholu i Narkotyków, Inc. (NCADD) wspierała osoby dotknięte uzależnieniem od narkotyków lub alkoholu. Organizacja ta zapewnia pomoc osobom i rodzinom potrzebującym leczenia.

Dokonanie darowizny na rzecz NCADD może obejmować:

 • Darowiznę ogólną: Wspieranie pracy i misji organizacji, która pozwala im na kontynuowanie edukacji społeczeństwa w zakresie uzależnień, profilaktyki i leczenia.
 • Darowizna na rzecz miejsc pamięci: Darowizna na rzecz pamięci o kimś w twoim życiu. Twoja darowizna zapewni nadzieję tym, którzy najbardziej jej potrzebują.
 • Darowizna w hołdzie: Hołd z okazji specjalnej okazji, takiej jak rocznica wyzdrowienia, ukończenia studiów lub urodzin. Jest to sposób na uhonorowanie członka rodziny lub przyjaciela, który pomaga innym.

W całym kraju, co trzecie gospodarstwo domowe jest w jakiś sposób dotknięte uzależnieniem. Niezależnie od tego, czy znasz kogoś osobiście, czy nie, wszyscy możemy zaoferować wsparcie i zachętę.

NCADD posiada również szereg organizacji stowarzyszonych zlokalizowanych na terenie całych Stanów Zjednoczonych, które zawsze poszukują wolontariuszy. Niektóre z nich świadczą różne usługi, aby dotrzeć do osób zmagających się z uzależnieniem. Wolontariusze prowadzą kampanie uświadamiające, programy prewencyjne w szkołach, interwencje i rzecznictwo, aby zająć stanowisko w Twojej społeczności.

26 stycznia 2021 Współuzależnienie

0 Komentarze